5 fajnych profili na Instagramie

Przeglądanie Instagrama to mój rytuał na co drugi wieczór. Robię to leżąc na dywanie w pokoju dzieci w te dni, kiedy wypada moja kolej ich usypiania. I smyrając ekran smartfona wysyłam myśli – jak Pan Kleks oko w baloniku – w różne zakątki świata i internetu.

@huskmitnavn1

huskmitnavn

Fantastyczne prace opowiadające jakąś zabawną sytuację za pomocą jednej białej kartki z wyrazistym czarnym rysunkiem i elementem wycinanki lub wydzieranki która daje zaskakujący efekt i dynamizuje cały obrazek. jeden z obserwujących napisał w komentarzu, że czeka kiedy artyście skończą się pomysły, ale nie zanosi się na to!

@fromsomeoneinlove

fromsomeoneinlove

To profil raczej szafiarski (choć regularnie zdarzają się zdjęcia nieba w niesamowitych kolorach), który lubię za zaskakujące detale i akcesoria. Błękitna torebka z zapięciem w kształcie dłoni, kołnierzyk białej koszuli jako kot otulający szyję, żabot składający się z zarysów twarzy lub balerinki w koci nadruk – te rzeczy naprawdę warto zobaczyć!

@furgea

furgea

Czarno białe sceny uliczne z Tokio. A wśród nich dziewczynki biegające dookoła mamy, ludzie w zamyśleni w kawiarni, przechodnie na ulicy, nastolatki na placu. Zwykłe życie – sfotografowane tak, że chce się zwyczajnie żyć.

@somewhereincopenhagen

somewhereincopenhagen

Musi być i Skandynawia! Somewhereincopenhagen ujmuje mnie poetyckimi nastrojowymi zdjęciami, które nie wyglądają na rodem z agencji promującej miejską turystykę. Pokazują bardziej jakieś fragmenty miasta, scenki, odbicia w kałuży niż najatrakcyjniejsze zakątki w odpowiednim świetle. Są kolory (co w przypadku skandynawskim nie jest oczywiste) ale spokojne i zgaszone.

@wdalach

wdalach

I na koniec coś z lokalnego podwórka. I to w dość dosłownym sensie bo na profilu dokumentowane jest wyzwanie #366backyards dokumentujące (głównie) krakowskie podwórka. Zdarzają się takie, które przypominają mi czemu czasem marzę o wyjeździe z Polski, ale wiele zachwyca. To taka instagramowa loteria 🙂

Mam nadzieję, że kogoś z Was zainspiruję do obserwowania nieznanych dotąd profili. Dawajcie znać co wam się podoba – ja też lubię nowe inspiracje. No i zapraszam do siebie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s