Pizza Napoletana na Borsuczej

Nowy rok dobrze zacząć od czegoś dobrego. Na pierwszy ogień blogowania 2016 idzie więc dopiero-co-odkryta boska pizza w Krakowie. 

Pizza Napoletana na Borsuczej w Krakowie

A gdzie? Nie na Rynku, nie na Kazimierzu, nie na Starym Podgórzu nawet, a na Borsuczej 12. Dla mnie to taka okolica, która sama w sobie z niczym się nie kojarzy. Po prostu: osiedle w pobliżu zajezdni tramwajowej, które mijam jadąc gdzieś indziej. Ale to się zmieniło. Od teraz kojarzy mi się z najprawdziwszą, cieniutką, kruchą chrupiącą i pachnącą włoską pizzą. Jedno spojrzenie, jeden kęs i jesteśmy mentalnie z powrotem na wakacjach nad Adriatykiem.

Lokal nie jest bynajmniej w stylu trendy trattorii: szyld w estetyce osiedlowej, wnętrze zwyczajnie białe, z dwoma plastikowymi stolikami (zastanawiam się, jak to możliwe, że nie są notorycznie okupowane). Za to piec jest imponujący – wielki, obłożony kolorową mozaiką, coś czego nikt by się nie spodziewał w osiedlowym pawilonie w stylu powszedniego modernizmu. Drugą rzeczą, która rzuca się w oczy jest kącik dla dzieci. Kilka zabawek (jako matka chłopców zwróciłam uwagę na słusznych rozmiarów parking piętrowy, co mąż skomentował przytomnie – no, bałabyś się na taki wjechać, nie?) i wystawka uroczych prac wychwalających walory spożytej pizzy. Sama mogłabym swoje dziękczynne dzieło do nich dołączyć.

Piec na pizzę jest wielki!

W tej ilustracji chodzi mi o piec, nie o Pana. Zdjęcie z profilu pizzerii na Facebooku.

Menu jest sezonowe – z okresem obowiązywania wypisanym na karcie, a kompozycje składników przypominają raczej włoskie niż rodzime. Dla mnie grillowane bakłażany i speck to wymarzone połączenie. Czekamy siedem minut i zatapiamy się w boskim aromacie i wspomnieniach ciepłych wieczorów z nadmorską bryzą.

Vincenzo Pedone Pizza Napoletana, Borsucza 12 – lokal, który motywuje do tego, żeby szukać sobie pilnych spraw w okolicy zajezdni Podgórze!

Pizza z grillowanym bakłażanem i speckiem

Reklamy

3 responses to “Pizza Napoletana na Borsuczej

  1. O, wygląda smacznie, chociaż nigdy tam mnie nie było. Ja w mieście najczęściej zamawiam jednak pizzę (zwykle z maxipizzy bo szybki dowóz), bo jak już idę gdzieś zjeśc na mieście to wolę takie bardziej tradycyjne dania

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s