Zurych – korespondencja specjalna

Nie będzie o żadnych Milkach, zegarkach ani innych nudach. Będą za to sklepiki w przęsłach wiaduktu i industrialne torby.

sklep Freitag z kontenerów

Dominik Kaim – jedna piąta składu zaprzyjaźnionego Terenu Zabudowanego – był ostatnio w Zurychu i odwiedził oraz obfotografował jego industrialny zakątek w zachodniej części miasta. Wabikiem był flagowy sklep Freitagu, firmy produkującej recyklingowane torby, zrobiony z ułożonych w wieżę ordynarnych kontenerów.

freitag-kontenery

Freitag sprzedaje torby przerobione z tirowych plandek, dokładnie opisując proces produkcji na swojej stronie, gdyż jak sami twierdzą: Whereas similar reincarnations such as From Frog Till Prince or the Cinderella upcycling do not reveal exactly how the transformation process happened and thus leave consumers in the dark, we want to lay our cards on the table. Torby kosztują przeciętnie od 100 do 200 franków (czyli ok 400 – 800 zł).

Torby Freitag

Na zdjęciach zachwyciła mnie funkcjonalności wsparcia klienta, helpdesk nabrał dla mnie zupełnie nowego znaczenia!

helpdesk w sklepie Freitag

Odwiedziwszy Freitag, nasz korespondent rozejrzał się również po jego okolicy, najwyraźniej kolorowej i obsadzonej roślinami doskonale radzącymi sobie w doniczkach robiących wrażenie wykorzystania tego, co akurat było pod ręką.

zachodni Zurych

Zurych-rosliny

Zurych-ogrodek

Najfajniejsze jednak wydały mi się sklepiki zrobione w przęsłach wiaduktu. Pomysł genialny w swej prostocie i tak idealnie pasujący do panoszącej się tam idei sprytnego wykorzystywania wszystkiego w nowy sposób – dlaczego więc ta przestrzeń miałaby się marnować? Co było w przęsłach? Korespondent donosi, że była to piękna usługoróżnorodność od restauracji przez second hand Caritasu po butik rowerowy i sklep z krzesłami.

sklepiki w przęsłach wiaduktu w Zurychu

Tyle na dziś z krainy serów, banków i designerskich sklepów z kontenerów.

Ps. Więcej szwajcarskich impresji, już nieco bardziej ukierunkowanych na transport i krajobraz znajdziecie oczywiście na macierzystej stronie Terenu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s