Teznia na wielickie upaly

Tym razem, inaczej niż w zimie, tężnia nas nie zawiodła. Zaskoczyła nas tym jak fantastycznie nadaje się na gorący letni dzień! 

Wybrałam się bez przekonania, raczej po to, żeby na pół godziny zabawić trójkę dzieci. Wiadomo, forma a la piastowski gród przemawia do wyobraźni przedszkolaków. I nagle, przekroczywszy z sukcesem bramy grodu, poczułam na twarzy odświeżającą mgiełkę, a na rozgrzanych od słońca ramionach miły chłodek. I tym jakże prostym sposobem, cudowny wpływ na oskrzela, cenna podziemna solanka i inne rozumowo istotne walory tężni zeszły na dalszy plan. Całkiem przegrały z wytchnieniem od gorąca i malutkimi cudownymi tęczami, które tworzą się na każdym załomie ścian grodu. Nie bez znaczenia jest też duża otwarta przestrzeń, po której można biegać do woli, wybór ławeczek w słońcu i cieniu, szum solanki spływającej i rozpryskującej się po zrobionych z jakiś gałęzi ścianach. No i okazało się, że w sadzawkach, do których solanka finalnie spływa mieszkają tajemnicze stwory z przedszkolnej wyobraźni. Czy czegoś więcej trzeba na gorące popołudnie?

W razie gdybyś komuś trzeba było jednak czegoś więcej – na przykład lodów albo frytek czy burgera – myślę, że można zajrzeć do Słodko czy Słono na parterze pawilonu Kinga. Nic nie jadłam (jeszcze) ale wnętrze wygląda zapraszająco. Choć muszę przyznać, że prawie je przegapiłam – tak bardzo byłam przyzwyczajona do wystawy dóbr wszelakich tegoż pawilonu utrzymanej w stylistyce lat 80-tych, że już przestałam patrzyć w tę stronę przechodząc.

Jak zwykle więc – zapraszam do Wieliczki upstairs! Nie samą solą żyje człowiek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s