Mala rzecz: Onsie czyli spiochy

Jestem zdumiona, że nie piszą o tym w każdy artykule wyprawkowym pod tytułem „co musisz kupić przed porodem”, bo to naprawdę genialny wynalazek dla matki karmiącej. Wynalazek zwany przez jednych: onsie a przez innych: śpiochy.

Onsie czyli śpiochy

Źródło zdjęć poniżej

Spójrzmy prawdzie w oczy – wśród wyboru wzorów odzieży nocnej, jaki ma matka karmiąca zdecydować się można na koszulę nocną w wersji bardziej i mniej rozchełstanej i na wzór słodkich lub bardziej słodkich misiaczków. Ewentualnie, jak poszuka się nieco bardziej wytrwale są wersje bez misiaczków lub typu retro. Piżam na ogół nie przewiduje się.

Dlatego kombinezon typu śpiochy (bo wtedy nie znałam jeszcze jego trendy nazwy) był dla mnie odkryciem dekady. Nie jestem fanką koszul w ogóle, a rozchełstanych w szczególe, dlatego strój pilota (taka nazwa przyjęła się u nas) zdał egzamin doskonale. Kilka guziczków (są też wersje z zamkiem) spełnia swoją rolę, a przy tym nic się nie podwija ani nie odgina. Niemowlę w swoich śpiochach, mama w swoich, pełny egalitaryzm.

Nie wiem czy ten kto wymyślił śpiochy vel onsie myślał o tej specyficznej grupie docelowej jaką są matki karmiące, bo przecież wynalazek ten zdaje egzamin doskonale wobec wszystkich innych grup. Czego dowodem niech będzie obrazek poniżej.

Batman w śpiochach

Podsumowując – polecam wszystkim!

Zdjęcia:

1. Oysho, 199 PLN 2. Abercrombie & Fitch 118,91 EUR 3. Aloha from deer 350 PLN 4. Patilati 105 PLN 5. ASOS 37,84 EUR 6. (Batman) ASOS 37,84 EUR

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s