I chocby nie wiem jak sie wytezal…

To nic nie zdziała – nieczynna tężnia!

Wieliczka - Tężnia na horyzoncie

Zimowy słoneczny poranek, dzieci w końcu zdrowe, więc wreszcie – do tężni!

Zamierzamy odkryć sekret solankowego mikroklimatu, który taki zdrowotny dla oskrzeli, o krok (taki większy) od domu i jeszcze w dodatku zamknięty w kształt piastowskiego grodu. Dzierżymy więc miecz rycerski, aby godnie się w wielickiej tężni prezentować.

No – i jak to mówią u nas niektórzy – klops. W okresie zimowym z powodu warunków atmosferycznych tężnia solankowa jest nieczynna dla zwiedzających – głosi kartka na bramie. A przecież ledwie co ją otwarto – w listopadzie (a oficjalnie w grudniu) – w sam raz na sezon zimowy właśnie. W grudniu również uroczyście postanowiono i powszechnie rozgłoszono, że mieszkańcy Wieliczki mogą „wstępować” taniej. Jak się okazuje – mogą, ale nie wiadomo kiedy, bo tężnia nieczynna jest do odwołania.

Szczęśliwie niedoszli rycerze interesują się również stojącą nieopodal lokomotywą parową, zwaną przez niektórych Lo. Obyło się więc bez darcia szat, ale i bez inhalowania oskrzeli niestety.

tężnia_wieliczka2

Reklamy

2 responses to “I chocby nie wiem jak sie wytezal…

  1. W Jaworzu też niedawno otwarto tężnię. Ma średnicę jakieś 2m, więc po kilku minutach marszu w zwartym tłumku po niewielkim okręgu może się zakręcić w głowie, niekoniecznie z przewentylowania 🙂 Niemniej miejsce ładne, zaraz obok plac zabaw i dalej przyjemny park ze stawem i kolejnymi placami zabaw – polecam na spacer.

  2. Pingback: Teznia na wielickie upaly | [in] visible·

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s